MENFEZ BANYO WC MENFEZİ

MENFEZ BANYO WC MENFEZİ
MENFEZ BANYO WC MENFEZİ Menfezin arkasında alüminyum sineklik teli bulunmakta olup dışarıdan sinek ve haşere geçmesi mümkün değildir.Sineklik teli ayrıca alüminyum olduğu için plastik olanlarına göre oldukça dayanıklıdır.

Menfez, farklı alanlarda ve çoğunlukla inşaat sektöründe kullanılan bir yapıdır. Menfez bir yerde istenilen istikamete doğru içeri ve ya dışarı doğru ayarlanabilen hava sirkülasyonunu sağlayan ve iklimlendirme amacı taşıyan portatif kanalcıklardır. Birbirinden farklı alanlarda çeşitli amaçlar için menfezler kullanılır.

Alüminyum Menfez fiyatları, alüminyum menfez modelleri ve alüminyum menfez çeşitleri uygun fiyatlarla burada. Tıkla, en ucuz alüminyum menfez seçenekleri ayağına gelsin.

Menfez modelleri kapalı ortamlardaki kirli havayı toplar ve temiz hava ile değiştirilmesini sağlar. Havalandırma ve menfez çeşitleri farklı renk, marka ve modelleriyle Menfezim.com ‘da.

Baca Menfezi Çeşitleri İçin Lütfen Mağazamızı Ziyaret Edin, Kaliteli Baca Menfezleri Sadece Menfezim ‘de..
Havalandırma Menfezi
 
Menfez Nedir?
MEPAN MENFEZ BANYO WC MENFEZİ

Menfez Nedir? Menfez ne demek? Menfez kullanım alanı olarak birçok çeşidi bulunan menfez grupları ürünlerinden en yaygın olarak kullanılanlarını kısaca tarif etmek gerekirse, ortama temiz hava girişini sağlayarak ortamdaki kirli havayı da dışarı atmak için kullanılan bir üründür.

Bu konumuz yağmur suyu tahliyesi gibi inşaat ve yollarda kullanılan menfez türleri değildir, bu tür menfezlere “YOLDA MENFEZ” denir.

Google Da Biz.

Konumuza dönecek olursak havalandırma menfezleri kısaca “MENFEZ” olarak anmaya devam edelim. Menfez yardımı ile içeri alınacak havanın ve dışarıya atılacak havanın yönünü tayin edebilirsiniz. Bir yönüyle menfez, ortamdaki hava devir daimini sağlar. Cama, duvara ya da pencereye takılan menfez, genel olarak ev, okul, hastane ve işyerinde bulunan banyo ve tuvaletlerde kullanılan havalandırma sisteminin vazgeçilmezidir.

Menfez ortamdaki havayı istendiği doğrultuda içeriden dışarıya ya da dışarıdan içeriye aktarmaya yarayan kanalcıklardır. Havalandırma ihtiyacına göre boyutu farklılık gösterir. Menfez oluşumu sağlamak için portatif iklimlendirme cihazları da kullanılabilir.

Havalandırma menfezleri ortamda bulunan kirli hava, bu bahsettiğimiz dolaşıma tabi tutulur ve kirli havanın yerine temiz hava geçirilerek ortamdaki havanın değişimi sağlanır, ısıtma ve soğutma için gereken hava türbülansının ayarlanmasında kullanılır.
Menfez Çeşitleri
Manfez Çeşitleri; Menfez yapılış olarak alüminyum ve plastik olmak üzere iki farklı maddeden yapılmaktadır. Menfezler kullanılacak alana göre kare, dikdörtgen veya yuvarlak şeklinde olabilmektedir. Bu alana göre değişiklik göstermektedir. Ölçülendirmesi ise kullanılacak alana göre belirlenebilir. Menfezler alana uygun renk seçimi ile görsel açıdan dekorunuza kesinlikle zarar vermez.

Menfez kullanılacak alana göre vida veya silikon ile monte edilebilmektedir. Fayans gibi delmesi güç olan yerlerde silikon kullanımı tercih edilmektedir. Duvar veya ahşap bir kısıma monte edilecek ise bu durumda vida ile monte yöntemi kullanılabilir
Dağıtıcı Menfez
Dağıtıcı menfez türü çift sıra kanatlı ürünümüzdeki gibi üfleme menfezi sistemlerine birer örmektir. Dışarıdan gelen hava, menfezde bulunan ve el ile hareket ettirilebilir yapıda olan kapakçıklar vasıtası gelen havanın istenilen şiddette yönlendirilmesi sağlanır. Dağıtıcı menfez imalatı kullanılacak alana göre plastik veya alüminyum malzeme kullanılarak yapılır.
Toplayıcı Menfez
Toplayıcı menfez çeşidi, dağıtıcı menfez ürünlerinin tersine havayı toplamak için emiş menfezi olarak da adlandırılan ve bu amaçla kullanılan menfez sistemleridir. Toplayıcı menfez cihazları ortamdaki kötü havayı emer ve dışarı atar. Toplayıcı menfez cihazının kullanılacağı ortamın büyüklüğüne göre seçilir.

Transfer Menfezi
Transfer menfezi komşu olan iki oda veya mekan arasına yerleştirilerek iki ortam arasında hava transferinin sağlanması amaçlanır. Kullanılacak ortamın büyüklüğüne göre transfer menfezi seçimi yapılabilir.
Yuvarlak Kanal Menfezi
Yuvarlak kanal menfezi cihazları emiş ve üfleme hava menfezleri olarak kullanılabilirler. Bunun yanında genellikle en çok kullanılan havalandırma sistemleri arasındadır. Bu menfez cihazları adından da anlaşılacağı üzere yuvarlak hava kanallarına sahiptir. Sahip olduğu kapaklı kanalları sayesinde hava trafiği kolaylıkla kontrol edilebilir olduğundan bu menfez cihazları ortamdaki mevcut havayı emerek dış alandan temiz havayı iç ortama taşır.
Lineer Menfez
Lineer cihazları havalandırma sistemlerinde emiş ve üfleme menfezi olarak kullanılır. Bu havalandırma sistemleri lineer olarak monte edilir.
Lineer menfez kelime olarak İngilizce’den çevrildiğinde çizgisel yani yatay menfez çeşididir. Şekil olarak yatay olarak uzun dikey olarak kısa görüntüye sahiptir. iş yerlerimizde, kapalı ortamlarda sıklıkla karşılaştığımız menfez çeşididir. Ortamdaki kirli havanın çıkmasını ve ortamın tazelenmesini sağlamaktadır. Kurulu havalandırma sistemi sayesinde kışları sıcak yazları soğuk hava menfezden geçerek alanımıza girer.
Kare Petek Menfezi
Kare petek menfez cihazları havalandırma sistemlerinde ve fancoiller de emiş menfezi olarak kullanılır. Kare petek menfezi ortamda bulunan kötü havayı emerek filtreler ve dışarıya atar.

Bu sistemler birçok kullanım alanında uygulanır. Bu da birçok türünün oluşmasına neden olur. Kullanım alanlarına ve kullanım amaçlarına göre açılır kapanır ya da sürekli açık şekilde olabilir. Bu gibi menfezlerin amacı hava geçişini sağlamak olabileceği gibi su geçişi için de menfezler bulunur.

Havalandırma menfezleri havalandırılacak ortamın büyüklüğüne göre farklı büyüklüklerde olabilir. Havalandırma menfezleri hava akışını sağlayacak ebatlarda ve aralıklarda kullanılır. Bu gibi menfezler havalandırma girişlerine takılarak ortama yabancı maddelerin girmesine izin vermeyecek şekilde yerleştirilirler. Açılıp kapanır özellikteki havalandırma menfezleri hava akış miktarının ayarlanabileceği havalandırma sistemleridir. Bu menfezlerin kanatları açılıp kapanarak ortama sağlanacak hava miktarı ayarlanabilir.

Bu sistemler birçok alanda kullanılır. Sistem odaları, enerji yolu ile ısı oluşturulan bölümler, veri merkezleri, sıcak ve soğuk hava koridorları ile ayrılan ortamların hava sirkülasyonunun sağlanması gereken yerler gibi yerlerde menfez sistemleri kullanılır. Bu gibi menfezler havanın şiddetini ve yönünü kontrol altında tutar. Ortamdaki hava sıcaklığını ayarlayarak kullanıldığı bölgedeki sıcaklığı ayarlar. Soğuk ya da sıcak havayı istenilen bölgeye sevk eder.
Tavan Menfezi
 Tavan menfezi asma tavan ev ve iş yerlerinde asma tavan kapalı ortamlarda karşılaştığımız menfezlerdendir. Ortamdaki kirli havanın çıkmasını ve ortamın tazelenmesini sağlamaktadır. Kurulu havalandırma sistemi sayesinde kışları sıcak yazları soğuk hava menfezden geçerek alanımıza girer.

Çatı Havalandırma Menfezi

 Çatı havalandırma menfezleri kanallarının yönü ile esen rüzgar ile gelen temiz havayı alanımıza aktarmaya yarar. Alanımızdan kirli havanın çıkmasını ve içerideki havanın yenilenmesini sağlar.
Aspiratörlü – Fanlı Menfez
Fanlı Menfez olarak da bilinen Aspiratörlü menfez içerisinde fan mevcuttur. Bu fan aracılığı ile ortama daha hızlı havalandırma gerçekleştirilebilir. Endüstriyel havalandırma sistemi olan yerlerde kullanılamaz. Daha çok apartman havalandırma boşluklarına takılan menfezlerde kullanılmaktadır.
Banyo Havalandırma Menfezinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Banyo havalandırma menfezi banyolarımızın ve lavobolarımızın olmazsa olmazlarındandır. Banyo da bulunan koku nem buhar gibi istenilmeyen hava banyo panjur içerisinden geçer. Ve banyomuz havalanmış olur. Banyo havalandırma kapağı da denilen plastik menfez eğer panjurlu ise bazı durumlarda kapatılabilir.

Banyo havalandırma penceresi varsa havalandırma menfezine gerek kalmayabilir. Standart banyo menfez  ölçüleri 25*45 cm’dir. Tuvalet menfezi penceresiz tuvaletlerde kesin olarak bulunmalıdır. Bu tarz tuvalet menfezi olan yerlerde de Aspiratörlü Menfez tercih edilmelidir.
Cam Menfezi (Doğalgaz cam menfezi ne işe yarar?)
Cam menfezi, daha çok mutfaklarda görülen camda ki yuvarlak menfezdir. Doğal gaz havalandırma menfezi olarak ta kullanılmakta olup poşet ile kapatmak olası gaz kaçağı durumlarında çok tehlikelidir.
Doğalgaz havalandırma menfezi ne işe yarar?
Bu menfez sayesinde mutfaktaki koku, buhar, istenilmeyen ısı dışarı atılır. Cam menfezi herhangi bir doğal gaz veya gaz kaçağı durumunda mutfağınızdan gazın çıkmasını da sağlar. Doğalgaz menfezi kesinlikle poşetle kapatılmamalıdır.

Lütfen bizimle iletişim kurun

Gösterilen sonuç sayısı: 7