Bu siteden satın alınan ürünler ME-PAN marka olup Evpar Menfez Sanayi tarafından üretilmekte ve uzman personel tarafından 1.sınıf malzeme ile satışa sunulmaktadır.

 

Üretimde kullanılan tüm malzemeler uluslararası sertifikaya sahip malzemelerdir. Ayrıca üretimi tamamlanan tüm ürünlerimiz titizlikle yürütülen kalite kontrol aşamasından başarıyla geçmektedir.

EVPAR MANFEZ SANAYİ Firmamız 1995 yılında menfez imalatı ile havalandırma ve inşaat sektörlerine dahil olmuş ve menfez imalatı ve satışına başlamıştır.

Sektörün öncülerinden olan Evpar Menfez San. 2001 yılında ME-PAN MENFEZ markasını sektöre dahil etmiştir. İhtiyaçlar doğrultusunda deneyimli kadrosu ile ürün yelpazesini her geçen gün arttırmakta ve müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. ön planda.

Menfez ne demektir?

Menfez farklı alanlarda ve çoğunlukla inşaat sektöründe kullanılan bir yapıdır. Menfezler istenilen yönde içe veya dışa doğru ayarlanabilen ve hava sirkülasyonu sağlayan portatif kanallardır. klimanın amacına hizmet eder. menfezler farklı alanlarda çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır.

 

Cam ızgara ne anlama geliyor?

Bu menfez mutfaktaki koku, buhar ve istenmeyen ısı dışarı atılır. Cam ızgara ayrıca herhangi bir doğal gaz veya gaz kaçağı durumunda mutfağınızdan gazın kaçmasını sağlar. Doğalgaz menfezi kesinlikle torba ile kapatılmamalıdır.

 

Açık ızgara neye bağlıdır?

Silikon veya Çokomastik ile giyilmesi tavsiye edilir. Menfez banyo ve WC'lerde havalandırma için kullanıldığı her yerde kullanılır.

Alüminyum Izgara duvara nasıl takılır?

(Çift taraflı yapışkan bant.) Alüminyum ızgara üzerindeki özel bant sayesinde fayans, sıvalı duvar, ağaç, sunta, cam vb. yerlere yapıştırılabilir. (Dengesiz, pürüzlü, ıslak, tozlu ortamlarda ve yerlerde silikon-mastik ile montajı tavsiye edilir.)

 

Doğal gaz havalandırması zorunlu mu?

Menfez kullanmak gerekli midir? Hava akışına yardımcı olduğu için doğal gazın bulunduğu ortamlarda menfez bulundurmak ve kullanmak esastır. Doğal gaz kaçağı olduğu varsayılırsa, pencere veya pencere açık olmadıkça atık gaz dışarı atılamaz.

 

Havalandırma deliği ne işe yarar?

Izgara: Temiz hava girişi ve kirli havanın dışarı atılması için bir sistem. Bir ortamda istenilen yön neresi olursa olsun hava giriş-çıkış yani hava sirkülasyonu sağlar. Genellikle evlerde, banyolarda ve tuvaletlerde kullanılan cam veya pencerelere takılan kanallara sahip bir parçadır.

 

TDK'ya göre menfez ne anlama geliyor?

"menfez" kelimesinin sözlük anlamı Türk Dil Kurumu'na göre girilecek veya geçilecek delik demektir.

 

Penceresiz banyo nasıl havalandırılır?

Penceresiz banyo havalandırması kapalı ortamlarda da bir o kadar önemlidir.

Banyo Havalandırması Yaparken Bilmeniz Gerekenler

Ödeyebileceğiniz en sessiz fanı bulun.

Yüksek tavanlar için merdiven kullanın.

banyo fanı güvenilir bir şekilde. satıcıdan satın alın.

 

 

Şömine havalandırması ne işe yarar?

Şömine ve sobalarınıza soğuk hava girişi sağlamak için kullanılır. Evlere taze hava girişi sağlamak için de kullanılabilir.

 

Cam balkon ızgarası gerekli mi?

Temperli camlar hiçbir şekilde sonradan kesilemez ve bu nedenle sonradan delik açılamaz. Doğalgaz bulunan veya yakın gelecekte doğalgaza kavuşacak bir bölgede yaşıyorsanız, cam kanatlardan birinde havalandırma deliğine ve kazanı yerleştirmeyi düşündüğünüz baca deliğine ihtiyacınız olacaktır.

 

Hermetik kombi için ızgara gerekli mi?

Hermetik cihazların kurulduğu ortama havalandırma menfezi yerleştirilmesine gerek yoktur. Çünkü bu tip cihazlar yanma için gerekli olan taze havayı özel baca kiti ile doğrudan dış atmosferden alır ve aynı set üzerinden egzoz gazını dışarıya verir.

 

Doğal gaz havalandırması kapalı mı?

Doğal gaz havalandırması Gazete, bez veya kağıt parçası ile örtmek son derece yanlış ve tehlikelidir. Özellikle soğuk kış aylarında ısı kaybını önlemek için yapılan bu uygulama YAPILMAMALIDIR!

 

Izgara Ne Kadar? Izgara Fiyatları Ne Kadar?

Güncel menfez fiyatları için ürünlerimizi inceleyebilirsiniz, ürünlerimizin tamamı kendi imalatımız olup 1.sınıf malzeme kullanılmaktadır. .Uzman personelimiz tarafından üretilmekte ve dünya standartlarına uygun olarak satışa sunulmaktadır.

 

Sitemizi İnceleyerek Mutlu Bir Yuvaya Adım AtınÜrün Yelpazesi!

 

Dağıtıcı

Distribütör tipi çift sıra kanatlı menfez ürünümüzde olduğu gibi üfleme menfez sistemlerine örülmektir. Manüel olarak hareket ettirilebilen menfezdeki kanatlar sayesinde dışarıdan gelen havanın istenilen yoğunluğa yönlendirilmesi sağlanmaktadır. Dağıtım menfezleri kullanılacak alana göre plastik veya alüminyum malzemeden imal edilmektedir.

 

Ekleyici

Kolektör tipi, dağıtıcı ızgara ürünlerinden farklı olarak havayı toplamak için emiş ızgarası olarak da adlandırılan bu amaçla kullanılan ızgara sistemleridir. Kollektör havalandırma cihazları ortamdaki kötü havayı emer ve dışarı atar. Kollektör havalandırma cihazının kullanılacağı ortamın büyüklüğüne göre seçilir.

 

Aktarım Amaçlı

Transfer tipi iki bitişik oda veya boşluk arasına yerleştirilerek iki ortam arasında hava transferinin sağlanması amaçlanır. Transfer ızgarası kullanılacak ortamın büyüklüğüne göre seçilebilir.

 

Yuvarlak Kanal

Yuvarlak kanallı havalandırma cihazları, emme ve tahliye havalandırmaları olarak kullanılabilir. Ayrıca genellikle en çok kullanılan havalandırma sistemleri arasındadır. Adından da anlaşılacağı gibi bu ızgara cihazları yuvarlak hava kanallarına sahiptir. Kapalı kanalları sayesinde hava trafiği kolayca kontrol edilebildiği için bu havalandırma cihazları ortamdaki mevcut havayı emer ve dış ortamdaki taze havayı iç ortama taşır.

 

Doğrusal

Lineer cihazlar havalandırma sistemlerinde emiş ve üfleme menfezi olarak kullanılmaktadır. Bu havalandırma sistemleri lineer olarak monte edilir.

 

Kare Petek

Havalandırma sistemlerinde kare petek tipi cihazlar, emiş menfezi olarak fancoiller kullanılmaktadır. Kare petek ızgara ortamdaki kötü havayı emer, filtreler ve dışarı atar.

 

Kısacası, ızgara nedir, ızgara ne işe yarar? </ güçlü>

Menfezim.com özelliklerini tanıttığımız ızgara sistemleri dışında , birçok ızgara sistemimiz var. İhtiyaçlarınız doğrultusunda bizden uzman yardımı alarak size uygun olabilecek menfez sistemlerini doğru bir şekilde sunabiliriz.

 

Menfez Çeşitleri

Başlıca Menfez Çeşitlerimiz: Ahşap Menfez, Siyah Menfez, Beyaz Menfez, Fanlı Aspiratörlü, Lineer, Kare Anemostad, Anresit Gri, Alüminyum Kare, Alüminyum Baca Menfezi, Parlak Eloksallı, Mat Beyaz, Sarı-Gold, Doğalgaz Menfezi, Baza Menfezi, Müdehale Kontrol Kapağı.

 

Menfezler

Havalandırma menfezleri, hayatımızın her alanında; yaşamakta olduğumuz ev ortamlarımızdan tutun, kapalı çalışma ortamlarımıza kadar hem sağlık açısından, hem de yaşam akışımızı aksatmadan hayatımızı sürdürmemiz açısından çok büyük bir anlam ifade ederler.

Menfez Fiyatları

Menfez fiyatları, Menfezim.com ’da uygun aralıklarda seyretmektedir. Yüksek kaliteye sahip menfez modellerini uygun fiyatlarla arıyorsanız doğru yere ulaştınız demektir.

 

Tercihlerine Göre Menfezler

Kullanılan ortamdaki havayı ve suyu isteğe bağlı olarak dışarı ya da içeri yönlendiren menfezler birçok kullanım alanında fayda sağlamaktadır. Tüm yaşam alanlarında özellikle evlerde Mutfak, Wc Banyo gibi alanlarda balkonlarda rahatlıkla kullanılabilen menfezler mühendislik zekasıyla tasarlanmış oldukça işlevsel ürünlerdir.

 

Site yaşamının gün geçtikte artması sebebiyle özellikle yüksek katlardaki dairelerin hava akış hızını istenen bir seviyede tutmak için çok fazla kullanılmaya başlanmıştır, ısı kaybının önlenmesi ve ve sağlıklı oksijen akışının yaşam alanına rahat bir şekilde girişini mümkün kılmaktadır.

Menfez ürünleri, bizlere basit tasarımlarının yanında, nitelikleri açısından hayatımızda ne kadar da kritik bir rol oynadıklarını fark ettirmektedir. Bu kapsamda hizmetinize sunmakta olduğumuz birbirinden farklı dizaynlarda üretilmiş olan kaliteli menfez modelleri ile sizlere bu basit ama çok önemli fonksiyonlara sahip ürünleri en detaylı bir biçimde sunmaktayız.

Menfez Nedir?

Menfezler bulundukları ortamdaki havayı içeriden dışarıya ya da dışarıdan içeriye geçişini sağlayan portatif kanalcıklardır. Boyutları ise ihtiyaca göre farklılıklar göstermektedir. Menfezlerin birçok alanda kullanımı mümkün olduğu için türleri de çok fazladır. Açılır kapanır ya da kullanım amacına göre sürekli açık şekilde olabilmektedirler.

Bünyemizde bulundurduğumuz geniş bir yelpazeye sahip bu ısıtma ve soğutma ürünleri, fanlı ve aspiratörlü menfez ürünlerinden, cam materyalli menfez ürünleri ve alüminyum materyalli menfez ürünleri gibi lüks tasarımlı türlerine kadar ihtiyacınız dâhilinde ve kullanım sağlayacağınız ortamınıza uygun çeşitlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

Menfez Ne İşe Yarar?

Menfezlerin asıl amacı bulundukları ortamlardaki hava ve su geçişlerini sağlamaktır. Açılıp kapanır özellikteki menfezler, ortama yabancı maddelerin girişine engel olurlar ve kanatlarıyla ortama sağlayacak hava miktarlarını belirlemektedirler.

Farklı fonksiyonlara sahip tavan tipi, duvar tipi ve yer tipi çeşitli menfez modellerini ister atölye, yemekhane ve depo gibi amaçlarla kullanılan mahallerde, isterseniz de ev veya değişik amaçlarla kullanılabilen fabrika tarzı kapalı alanlarda kullanım elde edebileceğiniz menfez ürünlerinden ortama uygun olan maddeden üretilmiş olan modelleri tanımaktan çok memnun olacaksınız.

Banyo, tuvalet veya mutfak gibi ıslak hacimlerinizde rahatlıkla kullanım sağlayacağınız klasik ev tipi olan beyaz plastik materyalli sıradan menfez ürünleri dahi özel niteliklere sahip olup, zahmetsiz bir biçimde ve kendi başınıza sabitleyebileceğiniz özellikte kullanışlı ve estetik ürün çeşitleridir.

 

Kaliteli Menfez Ürünleri Ve Çeşitleri

Standart tarzlardaki menfez modellerini tanıtmadan, öncelikle bu kaliteli menfez ürünleri hakkında önemseyeceğiniz detaylardan bahsetmemiz sizlerin de arzu edeceği bir durum olacaktır. Kaliteli menfez ürünleri, kullanılacak alandaki gerekli şartlar için tasarlanmış kaliteli modellerdir.

 

Cam Menfez Ürünleri

Arka kısmında yer alan sineklik özelliği, sizlere temiz havayı daha nitelikli bir biçimde kazandıracaktır. Ön tarafı ayarlı cam menfez olan bu ürünler, imal edildiği materyali içerisinde alüminyum bulunan modeller olup, elektrostatik fırın boyası ile uygulama yapılmış yüzeyi bulunmaktadır. Sıradan ürünler gibi kısa bir süre içerisinde sararmamaktadır ve üzerinde çatlamalar meydana gelmemektedir.

Bu şekilde deforme olmayacak biçimde üretilen, şık ve uzun ömürlü olmasından öte, ömürlük kullanım elde edeceğiniz mükemmel tasarımlardır. Tam kapalı bir konumdayken rüzgar geçirmez özelliği ile yüzde yüz oranda soğuk izolasyonu da sağlamakta olmasının yanı sıra, aynı zamanda ses izolasyonunu da yüzde yüzlük bir oranda sağlayabilmektedir.

 

Bu doğalgaz ayarlı cam menfez ürünlerinin arka boğaz çapları standart 152 mm olmakta olup, camının açılmış yuvası ise 155 mm ve üzerine uygun kullanım sağlar. Bu modellerin camlarının et kalınlıkları ise 20 mm ve üzerine kullanımda uygun olmaktadır.

Bu ürünleri talep etmeden önce sabitlemek istediğiniz uygulama alanını buna göre kontrol etmeniz gerekecektir.

 

Menfez Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Menfezlerin asıl amacı bulundukları ortamlardaki hava ve su geçişlerini sağlamaktır. Açılıp kapanır özellikteki menfezler, ortama yabancı maddelerin girişine engel olurlar ve kanatlarıyla ortama sağlayacak hava miktarlarını belirlemektedirler.

Ayrıca montaj etme aşamasında, bu menfez ürünlerinin arka kısmında, cama bağlanabilmesi için herhangi bir şekilde somun veya vida tarzı bir tutturucu bulunmamaktadır. Gayet pratik bir şekilde silikon uygulamanız doğrultusunda sabitleme işlemini sağlayabileceksiniz. Takım halinde olan her iki menfez parçasının arka kulağına az oranda silikon sıkmanızın ardından, öncelikle sineklik kısmını dışarıdan takacaksınız.

Daha sonra da ayarlı cam menfez kısmını içeri bölümden üzerine geçireceksiniz. Bu kadar basit sabitleme prosesleri bulunan bu kaliteli menfezler, tamamıyla el yapımı modellerdir. Bu modellerle ilgili olarak kullanıcıların yapmış oldukları yorumları incelediğinizde, görsel olarak göze hitap eden modern ve estetik görüntüsünü anlatmalarından tutun, bu ürünlerin ortamlarına bambaşka bir hava kattıklarını ve zekice düşünülmüş nitelikleri olan ürünler oldukları konusunda övgülerde bulunduklarını okuyabilirsiniz.

 

Yüksek Performanslı Motorlu Fanlı Menfez Ürünleri

Doğal havalandırma özelliği sergileyen sıradan modellerden farklı olarak etkili bir çalışma prensibi olan ve böylelikle maksimum fayda sunabilen motorlu havalandırma menfezi - fanlı menfez ürünleri, arka kısımları duvara gömmeli özellikte sistemi olan, farklı ölçü ve renklerde talep edebileceğiniz lüks tasarımlardır.

 

FANLI ASPRATÖRLÜ MENFEZ

Duvar boşluğunuza uygun olarak ölçüsünü belirleyeceğiniz bu kaliteli motorlu menfez modelleri, kullanım sağlayacağınız ortama, seçeceğiniz rengi ile muhteşem bir uyum yakalayacak ve ortamınıza farklı bir hava katacak şık ürünlerdir.

Duvara gömme sistemde olan bu ürünler, kullanım deneyiminiz esnasında en sağlıklı şekilde performans göstereceklerdir. Arka kısmında, diğer pek çok kaliteli modellerde olduğu gibi sineklik görevi gören telleri mevcut olup, elektrikli fan motoru kesinlikle sessiz bir şekilde çalışma sergilemektedir.

Bu motorlu menfez fanları, banyonuzda veya tuvaletinizde, ürünü monte ettiğiniz mahalde, ışığı yakmanız doğrultusunda otomatik olarak devreye girmektedirler. Bu ürünler elektrikle çalışan özellikte olduklarından dolayı da montaj işlemi, elektrik tesisatından anlayan bir kişi tarafından yapılmalı veya elektrik işçisi aracılığıyla montajının sağlanması gerekecektir.

 

Fanlı motorlu bu menfezlerin teknik detaylarından da kısaca bahsedecek olursak, elektrostatik fırın boyası uygulanmış, alüminyum materyalden üretilmiş modellerdir.
genellikle banyolarda kullanılır. Ortama göre havayı temizler, serinletir ve ferahlık sağlar. Elektrik gücü ve pervane yardımıyla çalışır, sıcak ve soğuk havayı savurur. Mutfaktaki fanlı menfezler emici bir özelliğe sahiptir. Ortamdaki kötü havayı içine çekip emer. Buna en iyi örnek ise mutfakta yemek yaparken kullandığınız aspiratörler ya da vantilatörlerdir.

Motorlu Menfez

Motorlu menfezler, fanlı menfezlerden farklı olarak daha hızlı hava geçişi sağlamak amacıyla klasik menfezin boyutu ve ölçüsüne göre üstünde ya da yanında fan motorları yerleştirilir. Son derece kaliteli ve oldukça yararlı bir işlev görmektedirler. Banyolarınızda elektrik anahtarınıza bastığınız anda bu fan motoru devreye girer, ortamı çok çabuk bir şekilde ferahlatır.

Arka gömme derinliği 3 cm olmakta olup, ön pervazının genişliği de yine 3 cm kadardır. Bu ürünler, genel itibariyle 50 cm x 60 cm ebatlarında, 60 cm x 60 cm ebatlarında, 40 cm x 50 cm ebatlarında, 40 cm x 40 cm ebatlarında, 30 cm x 40 cm ebatlarında ve 30 cm x 30 cm ebatlarında olacak şekilde hizmetinize sunulmaktadırlar. Bahsetmiş olduğumuz bu birbirinden üstün nitelikli iki menfez modelinin dışında, daha basit ve ekonomik stilde bir ürün düşünecek olursanız da yeni nesil doğalgaz cam menfezi olan yuvarlak tip sevimli modelleri düşünebilirsiniz.

 

Bu menfezler, önlerinde bulunan şapkaları sayesinde rüzgarı direkt olarak iç ortama kabul etmemektedir. İçerisi ile dışarısı arasındaki bağlantıyı gayet doğal ve pratik bir şekilde sağlayarak, evinizin havalanmasını amaçlamaktadır. Kış mevsimlerinde içeriye soğuğu almamakla beraber, yaz mevsimlerinde ise özellikle tozun iç ortama girmesini engelleyebilecek biçimde tasarlanmışlardır.

 

Havalandırma Kapakları ve Zemin Menfezleri

Evinizde düzgün hava sirkülasyonu sağlayın ve havalandırma delikleri, ızgaralar ve kayıtlarla kanal açıklıklarını gizleyin. Evinizdeki her odayı rahat bir sıcaklıkta tutmaya yardımcı olan dekoratif ve temel havalandırma kapaklarını bulun.

Izgaralar ve Havalandırmalar Bir havalandırma veya kayıt ile bir ızgara arasındaki fark, kayıtların genellikle havalandırmayı açıp kapatarak hava akışını kontrol etmenizi sağlayan damperlere veya panjurlara sahip olmasıdır. Menfezler bu panjurlu tarzlarda bulunmaz ve tipik olarak merkezi ısıtma ve soğutma üniteleri olan evlerde havanın alınması ve bir ısıtma, havalandırma ve klima sistemine geri döndürülmesi için kullanılır. Bir dönüş hava deliği ayrıca bir odadan havayı çeker ve onu boşluğa itmek yerine geri dönüştürür. Bunlar tipik olarak koridorlara veya tavanlara kurulur ve damperi yoktur.

 

Zemin Menfezleri Evinizi ısıtmanın birincil endişeniz olduğu bir iklimde yaşıyorsanız, zemin havalandırmaları veya kayıtlar idealdir. Ilık hava yükseldiği için, zemin havalandırmalarınızdan çıkan ısı, yükseldikçe odanızı ısıtacaktır. Bu tip havalandırmalar tipik olarak pencerelerin yanına yerleştirilir, böylece kanallardan gelen sıcak hava ile pencereden gelen daha soğuk hava karışabilir.

Hava akışını kesintiye uğratmamak için zemin havalandırmalarının engellenmediğinden emin olmak isteyeceksiniz, bu nedenle odanızın dekorunu tamamlayacak dekoratif havalandırma kapakları seçmeyi düşünün. Hem görsel olarak çekici hem de işlevsel olan sarmal veya hasır desenlerdeki havalandırma deliklerini düşünün . Havalandırma deliklerinizin ahşap zeminler veya panellerle gerçekten uyum sağlamasını istiyorsanız , menfezim.com 'da ahşap havalandırma kapaklarına göre bir aramayı filtreleyin.

 

Yan Duvar ve Tavan Menfezleri Tavan Menfezleri

Evinizi soğutmaya daha fazla odaklandığınız sıcak iklimler için idealdir. Yan duvar ve tavan kayıtlarının yerleşimi, kasa sıcak havayı kendisine çekeceğinden, hava sirkülasyonu sağlamaya yardımcı olur. Bu tip kayıtlarda kullanılan ızgaralar veya havalandırma kapakları, zemin havalandırmaları gibi yaya trafiğine dayanmaları gerekmediğinden tipik olarak daha incedir ve tavan ve yan duvarlardaki kayıtlar genellikle bir odada daha görünür olacaktır. Odanızın boyutuna ve şekline ve havalandırmanın kendisinin yerleşimine bağlı olarak, aynı anda birkaç yöne hava gönderen iki yönlü veya üç yönlü bir kayıt cihazına ihtiyacınız olabilir.

 

Difüzörler

Bir odanın tüm bölümlerine hava göndermenin bir yolunu arıyorsanız, bir süpürgelik difüzörü veya tavan difüzörü bir menfezden daha faydalı olabilir. Panjurlu kasaları açıp kapatabilmenize rağmen, kasanın havayı dağıtacağı yön bir, iki veya üç yöne sabitlenir. Bir difüzör, havayı odanıza her yöne gönderir ve daha homojen bir şekilde ısıtmaya veya soğutmaya yardımcı olur.

Güçlendiriciler Havalandırma delikleriniz tek başına evinizi istediğiniz kadar verimli bir şekilde ısıtmıyor veya soğutmuyorsa, bir kayıt güçlendirici eklemeyi düşünün. Ayrıca zemin içi güçlendirici veya kayıt fanı olarak da adlandırılan bu seçenek, hava akışının yetersiz olduğu odalarda kayıtların içine veya üzerine oturan küçük bir fandan oluşur.

 

Havalandırma Damperi nedir?

Havalandırma damperi, hava akışını düzenleyen havalandırma kapağının altında kanatları olan metalden yapılmış bir düzenleyicidir. Bu, hava akışını ve hava dengelemesini kontrol etmek için paha biçilmezdir, ancak bazen özel durumunuz için iyi bir çözüm olmayabilir. Bu, havalandırmanız için isteğe bağlı bir eklentidir. Damperlerimiz, yüksek ve düşük hava sıcaklıklarına ve nem değişikliklerine maruz kaldığında damperin ömrünü korumaya yardımcı olmak için toz boyalıdır. Bu, onları çok uzun bir süre tekrar değiştirmek zorunda kalmamanızı sağlayacaktır.

Havalandırmama bir Damper eklemeli miyim?

Çoğu profesyonel, ahşap menfezler için damper istemez. Ahşap, tipik metal havalandırma deliklerinizden çok daha kalındır ve çoğu durumda ahşap havalandırma kullanırken bir dampere gerek yoktur. Ancak, bazılarının soğuk veya sıcak havayı başka bir zemine vb. zorlamak için zemin seviyesindeki havayı kapatması gerekebileceği zamanlar vardır. Durumunuz buysa, muhtemelen bir damper isteyeceksiniz.

 

Damperin Faydaları

Bir damperin en büyük yararı, binanızdaki hava akışının anında ve isteğe bağlı kontrolünü size vermesidir. Bu size HVAC'nizi ayarlama olanağı verir:
  • Hava dengeleme - evin geri kalanına göre sıcak odaları daha serin ve soğuk odaları daha sıcak hale getirmeye yardımcı olur
  • Kapalı odalar - misafir odalarına veya nadiren kullanılan odalara yakın hava akışı
  • 2 katlı evleri dengeleyin – sıcak hava yükselir ve soğuk hava alçalır. Amortisörlerin mevsimsel ayarlanması çok seviyeli bir eve yardımcı olabilir
  • Enerji tasarrufu – Bazı HVAC sistemlerinde enerji tasarrufu sağlanabilir.
  •  

Zemin Damperleri, Lineer veya Izgara Stilinde, damper kanatlarını ayarlamak için bir kalem veya tornavida benzeri bir cihazla damperi ayarlayabileceksiniz. Metal damperlerimiz, yaygın plastik damper tiplerinden daha iyi hava regülasyonu ve akışı sağlar.

 

Menfez


Menfez
hem iç hem de dış ortamdaki hava akışını sağlıklı bir şekilde sağlayarak daha kaliteli bir yaşam alanı oluşturmak adına oldukça işlevsel bir üründür.
Farklı materyallerden farklı şekillerde üretilebilen menfez, yuvarlak, dikdörtgen, kare ve üçgen şekillerinde genelde alüminyumdan üretilmekte ve tercih edilmektedir.

Özellikle de mutfak, banyo ve tuvaletlerde kullanımı yaygın olup tehlikeli gazlardan kaynaklı oluşabilecek olan riskleri de minimum seviyeye düşürür ve bu alanlarda sağlıklı olanı  kesinlikle alüminyum menfezler tercih edilir.

Özellikle menfez ne sorusuna kısaca cevap verecek olursak Menfezler ortamın düzenli bir şekilde havalandırılmasına yardımcı olan aparatlardır. Aynı zamanda ortamdaki havanın girecek ya da çıkacak delik” olarak tanılanmaktadır.

Havalandırma menfez sayesinde bir ortamdaki havayı İstediğiniz yöne doğru yönlendirebilmenizi sağlar. Dışarıdan veya
olmak üzere hava sirkülasyonu sağlamanıza yardımcı olur. Bu noktada yardımcı olan portatif kanalcıklar olup akış hızını ayarlanmasını sağlayan klapeli menfezler bulunmaktadır.

Kapalı ortamlarda da sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmak adına menfez modelleri bir hayli yardımcı olacaktır, bazen mutfak ve gibi ortamlarda yoğun duman ve koku olduğundan bu alanlarda Fanlı Menfezler tercih edilmektedir. Fanlı menfezler ayrıca tuvalet gibi kökü kokuların olduğu alanlarda da tercih edilmektedir.

Tasarım, materyal, renk seçenekleriyle her İhtiyaca uygun alternatifleri vardır.

Menfez Nereden Satın Alınmalıdır?

Menfez satın almak bir hayli zordur, özellikle İnternetten menfez satın almak istediğinizde bir türlü istediğiniz ürünü, istediğiniz özelliklerde ve boyutlarda bulabilmeniz gerçekten çok meşakkatli bir iştir. Ayrıca İnternetten menfez siparişi vermeye kalktığınızda fiyat karmaşası sizi karşılar; renk, metaryel ve boyut gibi bir çok açıdan bir türlü aradığınızı bulamayabilir ve ikilemde kalabilirsiniz. Tavsiyemiz kesinlikle hiç vakit kaybetmeden menfezim.com sitesini ziyaret etmelisiniz, menfezim.com İnternet sitesi menfez üretimini kendi yapan ve en kaliteli haddelenmiş alüminyum malzeme kullanır, renk için ral fırın boya kullanır ya da tercihe göre eloksallı(Kimyasal Renklendirme) menfez üretir, kısaca istediğiniz renkte boyda ve özellikte menfez imalatı için doğru adrestesiniz demektir.

Menfez Ne İşe Yarar?


Menfez Kapağı
İstenen yönde hava girişlerini ve çıkışlarını sağlayan hava akış hızını sağlayan bir sistemdir.

Kapak ve portatif kanalcıklar olarak da kullanımı söz konusudur. Portatif kanalcıklar temiz havayı İçeri alırken kirli havayı dışarıya atmak açısından son derece önemlidir.

Bu ürünlerin kullanımı aynı zamanda can sağlığı açısından da çok büyük önem taşımaktadır, doğalgaz menfezi olarak bilinen yakın zamana kadar yuvarlak kullanıma sahip modeller yerini cam üstü doğalgaz menfezine bırakmıştır, günümüzde yuvarlak doğalgaz havalandırmalarını Gaz Dağıtım firmaları onaylamamaktadırlar. Bu yüzden yeni binalarda tüm doğalgaz havalandırma menfezi cam üstü klapeli yada sabit cam üstü doğalgaz menfezi kullanımı zorunludur.

Yaşam alanlarında da sıkça kullanılan doğal gaz ya da başka uçucu gazların zaman zaman kaçak yapması mümkündür. Doğal gaz ya da başka gazların kullanıldığı alanlarda menfez kullanımı sayesinde gaz menfezden dışarıya atılır. Bu sayede kaçak olan doğalgazın da ortamda yayılmasını önleyerek yangın patlama gibi olayların yanında zehirlenmelerinin de önüne geçilmesini sağlar.