İADE, İPTAL VE DEĞİŞİM ŞARTLARIMIZ

İPTAL KOŞULLARI

Sipariş İptal Etme

Siparişinizi oluşturmanızın ardından 60 dakika içerisinde iptal edebilirsiniz. Siparişlerim menüsüne gelerek Siparişinizin içinde yer alan İptal Talebi Yap butonuna bir kez tıklamanız yeterlidir. Üyelik oluşturmadan satın aldıysanız telefon, mail yada iletişim sayfamızdaki iletişim formunu kullanarak talebinizi iletebilirsiniz.

Eğer, İptal Talebi Yap butonunuz aktif değilse, 60 dakikalık süreniz dolmuş demektir. Bu durumda iptal yapılamayacaktır. Siparişinizi teslim aldıktan sonra iade gönderimi yapabilirsiniz.

Ücret iadeniz sipariş durumunuz İptal Edildi göründüğünde eş zamanlı olarak gerçekleşmektedir. Kartınıza yansıması birkaç gün alabilmekte olup, detaylı takibini bankanızdan sağlayabilirsiniz.

 

Sipariş İade Etme

Siparişinizi teslim aldıktan sonra 30 gün süresince iade edebilirsiniz. Ürünü iade etmek için belirli şartlarımız bulunmakta olup şartlarımız aşağıdaki gibidir.

İade için yapmanız gerekenler sırasıyla aşağıdaki gibidir.

İade edeceğiniz ürünü faturanızın altındaki iade formunu doldurarak adresimize ürünü size getiren kargo ile gönderimini gerçekleştirebilirsiniz.

Siparişinizin tamamı iade olacaksa faturanızın her iki nüshasını da, siparişinizde sizde kalacak ürünler varsa, sadece ilk nüshasını göndermeniz yeterlidir.

İade kargo gönderisi ücretsizdir.

İade gönderiniz depomuza ulaştıktan sonra 10 iş günü içerisinde ücret iadeniz sağlanmaktadır.

*Hafta sonları ve resmi tatil günleri iş günü değildir.

İade gönderisinin hatalı adrese ulaşması sonucu, teslimat süresi değişebilir.

İade süresi gönderimi sağladığınız tarihten itibaren değil, ürün bize ulaştığı tarihten itibaren başlar.

İade gönderisi sizin tarafınızdan gerçekleştirildiği için gönderimi sağladığınız kargo firmasından/şubesinden takip numaranızı siz talep edebilirsiniz.

Bu numara ile gönderi takibi ve teslimat tarihini kontrol edebilirsiniz.

Ücret iadeniz gerçekleştiğinde üye mail adresinize bilgi maili gönderimi sağlanmaktadır.

Üye değilseniz bankanızdan bilgi isteyiniz.

İADE KOŞULLARI

Tüketici Kanunu gereği iade koşulları aşağıdaki gibi olup, özet olarak İade Etme başlığında anlatılan şekilde iadenizi yapmanız durumunda iade işlemleriniz en kısa sürede sonuçlandırılmaktadır.

İadeler mutlak surette ürünün orijinal kutusu ve/veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. (Orijinal kutu, eğer mevcutsa ürünün kendi ambalajıdır. Siparişinizin teslim edildiği koli değildir.)

Orjinal ambalajı olmadığı durumlarda ürünü zarar görmeyecek şekilde ambalajlamanızı rica ediyoruz, şayet zarar görmüş ürünlerin iade süreci olumsuz yanıtlanmaktadır, iade ettiğiniz ürünlerin elimize ulaştıktan sonra kontrolünün sağlandığını unutmayın.

 • Dikkat bir başkası tarafından satın alınamayacak durumda olan vb. ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 • İade edilmek istenen ürün ile birlikte orijinal fatura, irsaliye (Tüketici’ de bulunan bütün kopyaları) ve iade sebebini de bildirmelisiniz.
 • Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, teknik destek alınması ve devamında uygun ürünün tespiti ile sipariş verilmesi gerekmektedir.
 • Gizli ayıplar dışında ürün iade taleplerinin, ürünün teslim alınmasından itibaren 30 gün içerisinde yapılması gerekmektedir.
 • 30 Günlük süre mutlak süre olarak yasal mevzuat uyarınca belirlenmiş olup, bu hususa özellikle dikkat edilmesi rica olunur.
 • Ürünün hasarlı, zarar görmüş, ekonomik değerini kaybetmiş, hatalı vb. kusurları kargo teslimi anında kontrol edilecek, bu konuda kargo/nakliye şirketi yetkilisi Tüketiciye yardımcı olacak, bu tür hata, ayıp vb kusurları olan ürünler Tüketici tarafından teslim alınmayacak, kargo yetkilisi bu tür hususların tespiti durumunda ürünü Tüketici’ ye teslim etmeyecektir.
 • Özel sipariş, Müşteri için özel imal edilen/işlenen (ölçü verilerek alınan, tüketici’ ye özel imal edilen ya da imal edilen ) siparişlerin iadesi mümkün bulunmamaktadır. Bu açıdan ölçülerin doğru alınması, ölçü alınması aşamalarında teknik destek alınması, hataların en az indirgenmesi bakımından mutlaka detaylı özellik ve ölçü bildirilmesi gerekmektedir.

  İade İşlemleri

  Yukarıda belirtilen şartlara uyan iade talebi hususunda Tüketici;

  • Ürünün orijinal ambalajının hasar görmesini önleyecek şekilde (ürün, fatura irsaliye vb. ile birlikte) “Sağlam bir mukavva kutunun yada benzeri ambalaj içine koyarak” tarafımıza gönderecek,
  • Usulüne uygun iade tarafımıza ulaştığında, talep İade bölümü tarafından incelenir,
  • Tüketici/Müşteri iade talebi, yukarıda belirtilen şartlara ve ilgili yasal mevzuata uygun ise iade işlemi/süreci başlatılır.
  • İade süresi 3(üç)-7(yedi) gün arasında değişmektedir. İade departmanı tarafından incelenen iade için Müşteri/Tüketici ile irtibat sağlanarak, tercihine göre yeni ürün gönderimi, para iadesi işlemlerinden biri gerçekleştirilir. İş bu iade işlemleri kapsamında belirtilen koşulları sağlamayan iade talepleri kesinlikle kabul edilmeyecek/alınmayacaktır ve Müşteriye/Tüketici’ ye iade edilecektir.